Když majitel firmy Oxalis Petr Zelík zjistil, že ze skladového systému mizí položky, aniž by za ně někdo zaplatil, začal pátrat, co se děje. Zjistil, že prodavači ze systému umazávali celé položky a ze skladu si je brali domů.

Neuvědomili si však, že informační systém dokumentuje změny včetně jmen osob, které je provedly. Zaměstnanci dostali vyhazov a firma zvýšila frekvence namátkových denních kontrol vybraných položek na skladech.

Okrást svoji firmu se pokusil v minulosti i zaměstnanec výrobce svítidel HORMEN, který nabídl potenciálnímu klientovi takovou smlouvu, která byla pro HORMEN dost nevýhodná. V rámci pravidelných kontrol se na celou
záležitost přišlo a pracovník také opustil navždy brány firmy.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se