Od loňska zvýšená spotřební daň z lihu a postupné zdražení lihovin nepřináší státu očekávaný efekt. Přestože daň loni vzrostla o víc jak sedm procent, daňový výběr do státní pokladny tomu neodpovídá.
I když lihoviny odpovídajícím způsobem zdražily, ministerstvo financí, respektive celní správa jako správce spotřebních daní, vybralo za letošních prvních sedm měsíců málo přes 4 miliardy korun - v meziročním srovnání o 1,6 procent méně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








