Od loňska zvýšená spotřební daň z lihu a postupné zdražení lihovin nepřináší státu očekávaný efekt. Přestože daň loni vzrostla o víc jak sedm procent, daňový výběr do státní pokladny tomu neodpovídá.

I když lihoviny odpovídajícím způsobem zdražily, ministerstvo financí, respektive celní správa jako správce spotřebních daní, vybralo za letošních prvních sedm měsíců málo přes 4 miliardy korun - v meziročním srovnání o 1,6 procent méně.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se