Martin Roman po více než sedmi letech končí coby šéf elektrárenského gigantu ČEZ a nadále bude firmu ovlivňovat z pozice předsedy dozorčí rady, kde bude zastupovat zájmy akcionářů, kterým dominuje stát.

Sám Martin Roman říká, že z čela společnosti odchází dobrovolně. "Poprvé jsem o svém úmyslu řekl předsedovi dozorčí rady loni na podzim," řekl Roman v exkluzivním rozhovoru pro Hospodářské noviny, v němž poprvé vysvětluje okolnosti svého přesunu do dozorčí rady.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se