Podnikatel Andrej Babiš rozšiřuje svoje impérium. Největší zemědělský a potravinářský podnik v Česku Agrofert se spojuje s hlavní pekárenskou skupinou ve střední Evropě United Bakeries. Jestliže transakci schválí antimonopolní úřad, ovládne Agrofert asi třetinu českého trhu s pečivem.
Dlouho očekávaný obchod roku na českém pekárenském trhu je hotov. Skupina Agrofert miliardáře Andreje Babiše ve čtvrtek koupila českou pekárenskou jedničku United Bakeries z konkurenční skupiny Euro Bakeries Holding.
Spojením vznikne obr s přibližně třetinovým podílem na trhu. Pekaři doufají, že Babiš zatlačí na obchodní řetězce.
"Nebudeme mít tak velkou část trhu, jak se říká. Podíl obou společností v hlavní oblasti pekárenských výrobků nedosahuje ani 25 procent," tvrdí sám Babiš.
Zbývá vám ještě 90 % článku
Zaujal vás článek? Pošlete odkaz svým přátelům!
Tento článek je zamčený.
Na tomto místě můžete odemykat zamčené články přátelům, když si pořídíte
předplatné.
Vyberte způsob sdílení