Majitel společnosti Agrofert Andrej Babiš se důrazně ohradil proti slovům bývalého premiéra Mirka Topolánka v rozhovoru Hospodářských novin.

Topolánek totiž v reakci na dotaz, zda ho uráží dřívější tvrzení Babiše, že za jeho vlády došlo k prudkému nárůstu korupce a rozkrádání státního majetku, odpověděl, že ho to uraží a zvlášť právě od majitele Agrofertu.

"On je zrovna jeden z těch, kdo byl zvyklý dostávat všechno zadarmo. Útočil na Marka Dalíka, který s tím nemá nic společného a nikdy po Babišovi nic nechtěl. Kromě jedné schůzky se s ním nikdy nesetkal. Tu schůzku popíšu. Vyžádal si ji Babiš, seděl vedle Dalíka a psal na papír jména a částky. Dalík se ptal, co to je. A Babiš říká - 'Nevím, proč mne ten Topolánek neposlouchá. Toto jsou všechno lidi z ODS, které si platím!'," prohlásil Topolánek v rozhovoru HN.

Babiš na první část Topolánkovy odpovědi reaguje s tím, že nikdy nic zadarmo nedostal. "Nevím, co pan Topolánek myslí tím, že jsem byl zvyklý dostávat zadarmo? Jako podnikatel dovedl svou firmu VAE Systems do bankrotu, dluhy koupil neví se kdo, takže je to spíše tak, že on dostal leccos zadarmo," doplňuje.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se