Škoda Auto již vyjíždí na české silnice. Mladoboleslavská automobilka již dodala zákazníkům první vozy a do konce roku plánuje dodat tuzemským zákazníkům zhruba 500 vozů nového modelu Citigo. Historicky první privátní majitelkou vozu ŠKODA Citigo je řidička ze Znojemska

Během dvou týdnů přitom prodejci přijali již téměř 1000 závazných objednávek. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.

"Dodávky prvních vozů Citigo zákazníkům v České republice již začaly. Největšímu zájmu se zatím těší Citigo v provedení Ambition s motorem 1,0/ 44 kW v barevné kombinaci červená Tornado," shrnul vedoucí regionu ČR Škody Petr Pečenka.

Škoda znovu ve zprávě zdůraznila, že Citigo je jedním z pilířů růstové strategie značky do roku 2018, v rámci které chce zdvojnásobit prodej na 1,5 milionu aut.

Automobilka nejmenším modelem zároveň poprvé vstoupila do zcela nového segmentu městských vozů. V příštím roce má přijít na tuzemský trh nový model Rapid, který se rozměry řadí mezi Fabii a Octavii, a ve druhé polovině roku zřejmě i třetí generace Octavie.

Cena začína na 180 tisících, konkurence je levnější

Cena třídveřové verze Citigo má začínat na 179.900 Kč, v současnosti firma ale nabízí dražší výbavové stupně Ambition a Elegance od 194.900 Kč, respektive 209.900 Kč. Nižší výbavový stupeň Active a pětidveřová karoserie se do nabídky dostanou až v příštím roce.

Vedoucí vůz ve třídě, Fiat Panda, je aktuálně k mání za akční cenu od 159.900 korun, Chevrolet Spark za 162.900 Kč. Konkurenti z kolínské TPCA se v akcích prodávají v případě třídveřové verze Toyoty Aygo s litými koly a klimatizací od 169.900 Kč, stejně stojí Peugeot 107, Citroën C1 je o 5000 korun dražší. Pětidveřová Toyota, Peugeot i Citroën vyjdou shodně na 179.900 Kč. Větší model Škody Fabia se v současnosti prodává za akční cenu od 194.900 Kč.

Na minimálním půdorysu nabízí Citigo místo pro čtyři cestující a jejich zavazadla. S délkou 3,56 metru, šířkou 1,65 metru a výškou 1,48 metru patří mezi nejkompaktnější malé městské vozy na trhu. Objem zavazadlového prostoru je 251 litrů, což je nejvíce ve třídě. Sklopením opěradel zadních sedadel vzroste tento objem na 951 litrů.

 

Pro vůz je k dispozici dvojice nových benzínových tříválců o objemu 1,0 litru a výkonu 44 kW, respektive 55 kW v kombinaci s pětistupňovou manuální převodovkou. Vůz, jehož sesterskými modely jsou Up! od Volkswagenu a Seat Mii, získal v bezpečnostních testech Euro NCAP maximum pět hvězdiček. Up! a Mii se na český trh dostanou v polovině příštího roku.

Škoda pro podporu prodeje Citigo připravila putovní akci, v rámci které do 25. prosince objede 60 měst, ve kterých nabídne prezentaci auta nebo testovací jízdy. Objednávky na vozy Citigo přijímá všech 263 obchodníků Škody v ČR.

VIDEO: První dojmy z nové škodovky Citigo