"Oni jsou takoví PPF - pohoda, pivko, fotbálek," říká o českých studentech v rozhovoru pro HN učitel a vědec Jan Šedivý.

Co vede člověka s osmnáctiletou praxí ve firmách, které vyvíjejí špičkové technologie, k touze stoupnout si za katedru?

Že jsem blázen, si o mně myslí spousta lidí. Jenže já ve velkých firmách pracoval už dlouho, a tak jsem se dostal do docela vysoké manažerské pozice. Pořád jsem jen seděl na schůzích a posouval se od technologie směrem k administrativnímu pracovníkovi. Navíc moje žena pracuje v Praze, tak mě napadlo, že se vrátím na ČVUT a budu si tu hrát s klukama ze školy.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se