Ministři členských států Organize zemí vyvážejících ropu (OPEC) ve středu schválili navýšení těžebních kvót na 30 milionů barelů ropy denně. Novinářům to sdělil venezuelský ministr ropného průmyslu Rafael Ramirez.
OPEC členským zemím přesně neurčuje, jaký objem ropy mají denně vytěžit. Nová kvóta pak platí pro první polovinu roku 2012 a podle venezuelského ministra by se za tuto dobu měly obnovit světové zásoby ropy.
Po šestiměsíčním vnitřním sporu mezi Saúdskou Arábií, která prosazovala zvýšení produkce, a zastánci snížení těžby a šroubování cen vzhůru pod vedením Íránu, tak nakonec prosadil svou Rijád.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










