Švédský soud v pondělí vyhlásil bankrot problémového švédského výrobce automobilů Saab. Informovala o tom agentura Reuters. Soud tak otevřel cestu k zániku jedné z nejznámějších švédských značek.
Žádost o vyhlášení bankrotu ráno předložil nizozemský vlastník automobilky, společnost Swedish Automobile. Soud později žádost schválil a jmenoval dva konkurzní správce. Předešlý majitel, americká skupina General Motors (GM), o víkendu odmítl všechny návrhy na záchranu švédského podniku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










