Největší tuzemský portál Seznam.cz chce v příštím roce z webu Stream.cz vybudovat plnohodnotnou televizi s vlastním programem. Firma plánuje v budoucnu konkurovat i největším českým televizním stanicím. Počáteční investice bude několik desítek milionů korun, uvedl deník E15.

Ze Streamu by měla postupně zmizet uživatelská videa.

"Více se zaměříme na profesionální obsah. Budeme řešit, které pořady jsou nejvhodnější pro konkrétní denní úseky, a tyto pořady budeme promovat na hlavní stránce Seznamu. Přes den nasadíme kratší videa, večer i delší videopořady," řekl deníku ředitel Seznamu.cz Pavel Zima.

Z počátku pomůže Prima

Televize chce z počátku využívat hlavně dosavadní archiv Streamu. Určitý obsah má společnost nasmlouvaný i od televize Prima. Tato spolupráce by se ale měla postupně o něco utlumit.

"Rozhodně s Primou nemáme žádný desetiletý kontrakt. Počítám ale, že Prima na Streamu.cz s nějakým obsahem pořád bude. Pořadům velkých televizí jsme schopni výrazně navyšovat čísla na internetu," sdělil E15 Zima. Dlouhodobě pak nová televize počítá s akvizicemi v Česku nebo v zahraničí.

S velkými televizemi chce portál soupeřit také tím, že nabídne levnější reklamní prostor a inzerentům bude schopen prodat cílení na určité zákaznické skupiny.

"Ty se budou lišit nejen věkem, ale hlavně podle oborových zájmů," řekl deníku Zima. První testovací kampaně by měly proběhnout už v prvním čtvrtletí příštího roku.

Internetový portál Seznam.cz očekává letos provozní zisk kolem 1,1 miliardy korun, tržby zřejmě dosáhnou 2,5 miliardy korun. Vloni byl provozní zisk 909 milionů Kč. Firma chce v příštím roce více investovat do inovací.

Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru