Zástupci majitelů solárních elektráren se bouří proti novele zákona o podporovaných zdrojích energie, která jim nově ukládá za povinnost přispívat na zpětný odběr, zpracování a recyklaci vysloužilých fotovoltaických panelů.
Novela podle nich opomíjí fakt, že 90 procent firem, které tyto panely v Evropě vyrábí nebo je sem dováží, již za zpětný odběr a recyklaci od roku 2007 platí v rámci evropské asociace PV CYCLE.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












