Zástupci majitelů solárních elektráren se bouří proti novele zákona o podporovaných zdrojích energie, která jim nově ukládá za povinnost přispívat na zpětný odběr, zpracování a recyklaci vysloužilých fotovoltaických panelů.

Novela podle nich opomíjí fakt, že 90 procent firem, které tyto panely v Evropě vyrábí nebo je sem dováží, již za zpětný odběr a recyklaci od roku 2007 platí v rámci evropské asociace PV CYCLE.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se