Sázková kancelář Tipsport kvůli změnám v loterijním zákoně plánuje razantní úsporná opatření. Uvedl to server Týden.cz.

Předseda představenstva a spolumajitel společnosti Vratislav Randa serveru řekl, že se firma chystá uzavřít asi 50 poboček s více než stovkou zaměstnanců. Poboček Tipsportu je nyní v celé ČR zhruba tisícovka.

Loterijní firmy musí podle novely zákona od letošního roku odvádět 20 procent z rozdílu mezi vsazenými částkami a vyplacenými výhrami.

Randa věří, že v průběhu letošního roku některé pasáže v zákoně upraveny. Nejvíce se hovoří o možném snížení sazby této nové daně z 20 na 15 procent. "Pokud však zůstane tento stav takto nepříznivý, bude zřejmě k propouštění docházet i nadále," dodal Randa.

Ostatní sázkovky: Situaci sledujeme

Ostatní tuzemské sázkové firmy zatím situaci sledují. "Zatím žádná konkrétní opatření nepřipravujeme, pobočkovou síť dlouhodobě optimalizujeme," řekl serveru mluvčí Fortuny Petr Šrain. Bývalý šéf Fortuny Jiří Bunda, který ze společnosti odešel na konci loňského roku, se však loni v listopadu vyjádřil mnohem razantněji.

"V případě platnosti takového zákona bychom museli u kamenných poboček přistoupit k jejich výrazné redukci. Řádově bychom jich museli zavřít desítky, možná i přes sto. Nebyly by totiž rentabilní," řekl tehdy.

Ani společnost Chance zatím žádné kroky v souvislosti s novelou loterijního zákona nepřipravuje. "Samozřejmě budeme na zmíněnou změnu v zákoně reagovat, v tuto chvíli situaci analyzujeme. Co se týká naší pobočkové sítě, její optimalizace probíhá neustále, stejně jako optimalizace nákladů," řekl Týdnu.cz mluvčí společnosti Markéta Světlíková.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist