Státu hrozí další spor za více než čtyři miliardy korun. Žalobu o ušlý zisk nově připravuje Sdružení neúspěšných investorů do fotovoltaických elektráren (SNIFE), které sdružuje 22 subjektů.
Řadí se tak po bok sdružení zahraničních investorů IPVIC, které již s ministerstvem financí jedná kvůli zavedení solární daně a požaduje také miliardy korun. Jinak hrozí arbitráží.
"Stát nám nepřípustně změnil podmínky," říká Vladimír Cibulka, jeden ze zakladatelů SNIFE. "Zákon o podpoře obnovitelných zdrojů jasně stanovil maximální snižování výkupních cen o pět procent ročně. Uprostřed našich projektů je ale najednou snížil o téměř 60 procent," stěžuje si.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










