Státu hrozí další spor za více než čtyři miliardy korun. Žalobu o ušlý zisk nově připravuje Sdružení neúspěšných investorů do fotovoltaických elektráren (SNIFE), které sdružuje 22 subjektů.

Řadí se tak po bok sdružení zahraničních investorů IPVIC, které již s ministerstvem financí jedná kvůli zavedení solární daně a požaduje také miliardy korun. Jinak hrozí arbitráží.

"Stát nám nepřípustně změnil podmínky," říká Vladimír Cibulka, jeden ze zakladatelů SNIFE. "Zákon o podpoře obnovitelných zdrojů jasně stanovil maximální snižování výkupních cen o pět procent ročně. Uprostřed našich projektů je ale najednou snížil o téměř 60 procent," stěžuje si.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se