Lídři Evropské unie se po několika hodinách jednání dohodli na podobě smlouvy o rozpočtové odpovědnosti. Nepřistoupily na ni jen dva státy - Česko a Británie. Dalších 25 zemí EU se k připravované dohodě připojí.

"Předseda vlády potřebuje pro podpis podobné smlouvy podpis prezidenta republika. Prezident mi deklaroval v dopise, že svůj podpis pod tuto smlouvu nepodpoří. Nemohl jsem vyjádřit souhlas s touto dohodou," uvedl po jednání Petr Nečas.

"Podpis smlouvy České republice nepřináší žádný politický benefit, nic nového nebo přínosného," řekl Nečas.

"Chtěli jsme, aby země měly rovnoprávnou účast na eurosummitech. Proti původnímu návrhu smlouvy z minulého týdne došlo k rozšíření možnosti účastnit se eurosummitů, ale tento posun nepovažuji za dostatečný. Status pravidelné účasti na eurosummitech patří zemi, která se chová rozpočtově odpovědně a chce poskytnout půjčku MMF," řekl Nečas.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.