Nákladové nádraží Žižkov, nádraží Praha-Smíchov nebo Bubny. Tato významná rozvojová území v Praze mají kromě své velikosti a miliardových investic, které si jejich revitalizace vyžádá, společné ještě jedno – jejich budoucí podoba závisí na změně územního plánu.

Některým investorům dotčených území se to může hodit, protože se potýkají s vlastními problémy. To je případ zadlužené firmy Orco Property Group a jejích zhruba 20 hektarů na území bývalého nádraží v Praze-Bubnech. Tvář zmíněných budoucích městských čtvrtí by nově mohli ovlivňovat nejen jejich investoři a úředníci, ale i zástupci odborné veřejnosti. Vyplývá to z nedávného rozhodnutí zástupců pražského magistrátu, podle nichž dosavadní územní plán vycházel vstříc developerům a nahrával korupci.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se