Už zítra by eurozóna mohla rozhodnout o poskytnutí druhého záchranného balíku zadluženému Řecku. Tamní vláda sice o víkendu schválila potřebné reformy, kterými eurozóna podmínila udělení pomoci, ale ani tak nemají Atény pomoc jistou. Zahraniční subjekty sice stále hovoří o záchraně Řecka před bankrotem, ale mnozí ekonomové již říkají, že Řecko bankrotem prochází.

Ten zmiňují především v souvislosti s odpisy dluhů soukromých věřitelů, na čemž se ale řecká vláda definitivně ještě nedohodla. Soukromí investoři jsou sice na odpisy ochotní přistoupit, ale překážkou v jednání je finální podoba výše odpisu. I přesto jejich ochota přetrvává, neboť alespoň takto mají "jistotu" návratnosti části půjčených peněz.

Pokud by totiž došlo k nekontrolovatelnému krachu hrozí téměř jistota, že by přišli o vše. Nemluvě o chaosu, který by vznikl, pokud by se Řecko muselo vrátit od eura ke své původní měně drachmě, přičemž by Řekové nadále používali eura, která mají uložená nebo investovaná v zahraničí.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.