Tomáš Březina, majitel společnosti Best-Rybnice, největšího českého výrobce zámecké dlažby, tvrdí, že stavebnictví prochází očistným procesem. "Doba ráje a boomu skončila," říká.
Podle něj je v odvětví celá řada problémů. "Všichni žehrají, že je nedostatek peněz, ovšem já se domnívám, že to tak zcela není. Podle mě největší problém je dnes pocit krize, pocit chudoby u lidí a nechuť investovat," domnívá se.
Právě nedostatek investic a zakázek zmiňují stavebníci nejčastěji. "Pomalu bych řekl, že to je větší problém než tolikrát zmiňovaná korupce, protože ta korupce tolik peněz neodsaje," říká Březina.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











