Firmy, které se chovají nezodpovědně vůči životnímu prostředí, zaměstnancům či svým zákazníkům, nemají dlouhodobě šanci přežít.

Naopak zkušenost ze zahraničí ukazuje, že společnostem, které se již v devadesátých letech začaly věnovat tzv. "udržitelnému podnikání" se v současnosti vede lépe než jejich konkurentům - mají větší zisky a daří se jim lépe prosadit na trhu.

"V České republice si většina firem zatím myslí, že jde jen o marketingový nástroj či jakýsi luxus, který si mohou dovolit pouze v časech ekonomického růstu," řekla IHNED.cz Radka Pokorná, odborná garantka druhého ročníku konference Fórum o udržitelném podnikání, které se koná ve středu 14. března v Praze.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se