Kancelářská budova Main Point Karlin uspěla v developerské a architektonické soutěži MIPIM Awards v Cannes. Budova v pražském Karlíně získala prvenství mezi více než stovkou projektů ze 47 zemí světa a stala se tak nejlepší administrativní stavbou loňského roku.

Sdělila to v pátek společnost PSJ INVEST, která je developerem projektu. Jeho autorem je pražský ateliér DaM pod vedením Jiřího Hejdy.

Soutěž se každoročně koná ve francouzském Cannes v rámci veletrhu MIPIM - největšího veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí v Evropě.

"Ocenění je pro nás velkou motivací a potvrzením, že i u nás mohou vznikat projekty, které se svojí kvalitou řadí k absolutní světové špičce," uvedl ředitel a předseda představenstva PSJ INVEST Martin Jaroš.

Čím zaujala letošní porotu MIPIM karlínská stavba? „Vlnitá“ administrativní budova, která stojí nedaleko luxusního hotelu Hilton, je na první pohled specifická svým designem a podle odborníků je unikátní svým zasazením v oblasti Rohanského nabřeží (z jedné strany sousedí s klasickými činžovními domy).

Fotogalerie: Developerský projekt Main Point Karlin

Main Point Karlin je technologicky vybavená "zelená" administrativní budova o pronajímatelné ploše 22.000 m2. Mezi architektonické zajímavosti patří výrazné fasádní pilíře, které fungují jako slunolamy nebo chlazení budovy za pomocí říční vody z Vltavy.

 Velký důraz byl podle developera kladen také na kvalitu vnitřního prostředí. O komfortní větrání se stará moderní systém indukčních jednotek, které nevydávají žádný hluk.

Kancelářská budova loni získala také ocenění v evropské realitní soutěži International Property Awards, pořádané ve spolupráci s Google, The New York Times a Bloomberg Television.

Společnost PSJ INVEST působí na českém trhu 16 let. Má za sebou řadu developerských projektů v souhrnné rozloze přes 181.000 m2 administrativních a obchodních center, komerčních center a průmyslových parků či bytových domů a rezidenčních areálů.