Největší evropská automobilka Volkswagen vyplatí každému ze sto tisíc zaměstnanců pracujících v šesti západoněmeckých závodech nejvyšší jednorázový bonus ve své historii - 7500 eur. Přepočteno průměrným kurzem za rok 2011 to odpovídá zhruba 185 tisícům korun. Loni se za hospodářské výsledky roku 2010 vyplácelo "jenom" 4000 eur.

Volkswagen loni po celém světě prodal rekordních více než osm milionů osobních a nákladních aut. Čistý zisk se proti roku 2010 skoro zdvojnásobil na 15,8 miliardy eur.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se