Automobila Škoda vykázala v loňském roce provozní zisk 743 milionů eur, (přes 18 miliard korun) což je o dvě třetiny více než v roce 2010. Vyplývá to z výroční zprávy koncernu Volkswagen, jehož je Škoda Auto součásti.
 
Škoda loni dodala zákazníkům 879 tisíc vozů, o stodeset tisíc vozů více než v roce 2010. Celkem za ně utržila 10,3 miliardy eur a průměrná marže vzrostla z 5,1 na 7,2 procenta. Škoda je tak po značce Audi druhou nejziskovější součástí koncernu Volkswagen.
 
Nárůst prodejů vykázalo všech sedm modelový řad značky (dvě jsou nové). Nejprodávanější je i nadále model Octavia.
Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zaujal vás článek? Pošlete odkaz svým přátelům!

Tento článek je zamčený. Na tomto místě můžete odemykat zamčené články přátelům, když si pořídíte předplatné.

Související články