Indie zřejmě přišla v přepočtu až o 210 miliard dolarů (asi 3,9 bilionu Kč), když příliš levně prodala obrovské zásoby uhlí. Uvádí to zpráva auditora, která unikla do tamních médií. Opozice zuří a hovoří o "matce všech podvodů", parlament si podle agentury Reuters pozval příslušného ministra, aby záležitost vysvětlil.

Předseda vlády Manmóhan Singh, jehož kabinet už čelí více podezřením z korupce, na dotazy novinářů nereagoval.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se