České pivovary mají za sebou relativně dobrý rok. Prudký pokles celkové produkce, který za roky 2009 a 2010 činil kumulovaně téměř 15 procent, vystřídal růst o 2,7 procenta. Navíc se ukazuje, že tahounem českých pivovarů už nemusí být jen export.

Češi se totiž změnili. Nejkonzervativnější pivní národ světa již není homogenním vyznavačem jediné "správné chuti", ale začíná si libovat i ve specialitách, jako jsou například moky s příchutí ovocné limonády. Nebrání se už dokonce ani pivům v plastových lahvích.

Pivo jako auta

Podobně jako tuzemským automobilkám i pivovarům tradičně pomáhá dobrá ekonomická kondice sousedního Německa, které je nejdůležitějším odběratelem českého piva. Jeho vývoz se loni meziročně zvýšil o čtyři procenta a Česká republika se stala sedmým nejvýznamnějším exportérem piva na světě. V zahraničí přitom končí necelá pětina tuzemské produkce.

"Za pozitivní lze považovat, že tuzemské pivovary výrazně inovují svoji nabídku a přicházejí s novými obaly, které konzumenti velmi rychle přijali," prohlašuje předseda Českého svazu pivovarů a sladoven František Šámal.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.