Prodej piva v PET lahvích trhá v Česku rekordy. Pivovary už do plastu stáčejí nejen ty nejlacinější značky, včetně dovozu třeba z Rumunska, ale i tuzemské renomované ležáky, tedy jedenáctky a dvanáctky.

Jen od roku 2009, kdy přišel Heineken jako první se speciální PET lahví pro svůj Zlatopramen, vzrostl odbyt piva v plastu až sedminásobně. A předstihl dlouhé roky budovanou pozici piv v plechovkách.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se