Prodej piva v PET lahvích trhá v Česku rekordy. Pivovary už do plastu stáčejí nejen ty nejlacinější značky, včetně dovozu třeba z Rumunska, ale i tuzemské renomované ležáky, tedy jedenáctky a dvanáctky.
Jen od roku 2009, kdy přišel Heineken jako první se speciální PET lahví pro svůj Zlatopramen, vzrostl odbyt piva v plastu až sedminásobně. A předstihl dlouhé roky budovanou pozici piv v plechovkách.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











