Vláda vyrazila do boje s daňovými ráji. Od příštího roku hodlá zvýšit tzv. srážkovou daň z 15 procent na 35 %. Týká se to především příjmů z podílů na zisku, licenčních poplatků, úroků, příjmů ze služeb a příjmů z nezávislých činností.
V praxi to znamená, že pokud si v Česku někdo například objedná poradce z Britských Panenských ostrovů, zaplatí tuto daň ten, kdo objednává, ne poradce. Pokud by si objednával služby v Česku, srážkovou daň by neplatil.
Vláda si od zvýšení srážkové daně slibuje 700 milionů ročně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











