Vláda vyrazila do boje s daňovými ráji. Od příštího roku hodlá zvýšit tzv. srážkovou daň z 15 procent na 35 %. Týká se to především příjmů z podílů na zisku, licenčních poplatků, úroků, příjmů ze služeb a příjmů z nezávislých činností.

V praxi to znamená, že pokud si v Česku někdo například objedná poradce z Britských Panenských ostrovů, zaplatí tuto daň ten, kdo objednává, ne poradce. Pokud by si objednával služby v Česku, srážkovou daň by neplatil.

Vláda si od zvýšení srážkové daně slibuje 700 milionů ročně.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se