Finská společnost Nokia se v prvním čtvrtletí letošního roku propadla do čisté ztráty 1,57 miliardy eur (39 miliard Kč). Provozní ztráta činila 1,34 miliardy eur, přitom analytici očekávali ztrátu jen okolo 300 milionů eur.

Ztrátu ovlivnila restrukturalizace ve společném podniku se Siemensem - Nokia Siemens Networks. Ta zhoršila výsledek hospodaření o 1,1 miliardy eur. Bez této položky by ztráta činila přes půl miliardy.

Pořádný pokles zažily i tržby. V Evropě meziročně klesly oproti o 25 %, na Středním východě o 28 % a v Číně dokonce o 65 %. Celkově příjmy klesly o 29 % na 7,4 miliardy eur a jsou tam, kde byly před sedmi lety.nokia trzby

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se