Energetiky jedenáct tzv. nových zemí Evropské unie mají některé společné rysy a představitelé těchto zemí by měli společně lobbovat v Bruselu za změny v energetické politice Evropské unie. Vyplývá to z diskuse k závěrům analýzy firmy Ernst & Young, kterou na konferenci "Energetický sektor ve střední Evropě - výzvy, příležitosti a úskalí" představil bývalý místopředseda Evropské komise Günter Verheugen.
Nové země by se v rámci celoevropské snahy o snížení emisí oxidu uhličitého měly více spoléhat na uhelné a jaderné technologie a celá Evropská unie by v těchto zemích měla podpořit výstavbu energetických sítí, aby zaštítila energetickou bezpečnost Evropy.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











