Energetiky jedenáct tzv. nových zemí Evropské unie mají některé společné rysy a představitelé těchto zemí by měli společně lobbovat v Bruselu za změny v energetické politice Evropské unie. Vyplývá to z diskuse k závěrům analýzy firmy Ernst & Young, kterou na konferenci "Energetický sektor ve střední Evropě - výzvy, příležitosti a úskalí" představil bývalý místopředseda Evropské komise Günter Verheugen.

Nové země by se v rámci celoevropské snahy o snížení emisí oxidu uhličitého měly více spoléhat na uhelné a jaderné technologie a celá Evropská unie by v těchto zemích měla podpořit výstavbu energetických sítí, aby zaštítila energetickou bezpečnost Evropy.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se