Jihokorejský elektrotechnický obr Samsung Electronics prodal v prvním čtvrtletí asi 93,5 milionu mobilních telefonů.

Po 14 letech tak ukončil nadvládu finské Nokie, která jich prodala kolem 83 milionů.

Samsung to uvedl spolu s výsledky hospodaření, které ukázaly, že podnik má rekordní provozní zisk. Firma vede i na trhu smartphonů, kde poráží americkou společnost Apple.

 

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se