Největší ruská automobilka AvtoVaz bude mít od poloviny roku 2014 nového vlastníka. Stane se jím společný podnik, na jehož založení se ve čtvrtek v Paříži dohodly francouzsko-japonská aliance Renault/Nissan a státní korporace Rostěchnologiji (Russian Technologies).
Společný podnik, do kterého aliance Renault-Nissan investuje 750 milionů dolarů, získá 74,5 procenta akcií AvtoVaz, z toho alianci připadne 61,13 procenta.
Francouzský Renault, který vstoupil do ruské automobilky v roce 2008, nyní drží čtvrtinu jejích akcií, Nissan žádné. Státní korporace Rostěchnologiji (nyní má asi pětinu akcií AvtoVaz) slibuje, že se postará o restrukturalizaci dluhů automobilky, které nyní dosahují 53 miliard rublů (v přepočtu asi 34 miliard korun).
- První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
 - Možnost kdykoliv zrušit
 - Odemykejte obsah pro přátele
 - Všechny články v audioverzi + playlist
 
			
			Přidejte si Hospodářské noviny
			mezi své oblíbené tituly
			na Google zprávách.
		
															
			
		








