Ústavní soud se více než po roce rozhodl jednat ve věci stížnosti skupiny senátorů na legislativní změny omezující solární boom před dvěma lety. V polovině května uspořádá první veřejné jednání.
Majitelům solárních elektráren se nelíbí, že stát zavedl retrospektivní 26procentní srážkovou daň na všechny solární elektrárny s výkonem nad 30 kW, které byly v České republice postaveny v letech 2009 a 2010. Vadí jim i radikální snižování výkupních cen, které měly garantovat návratnost investice.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












