Ústavní soud se více než po roce rozhodl jednat ve věci stížnosti skupiny senátorů na legislativní změny omezující solární boom před dvěma lety. V polovině května uspořádá první veřejné jednání.

Majitelům solárních elektráren se nelíbí, že stát zavedl retrospektivní 26procentní srážkovou daň na všechny solární elektrárny s výkonem nad 30 kW, které byly v České republice postaveny v letech 2009 a 2010. Vadí jim i radikální snižování výkupních cen, které měly garantovat návratnost investice.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se