Jedna z tezí, že vše špatné, co se stane v eurozóně, pomáhá Německu, se naplňuje. Tamní ministerstvo financí totiž v tomto i v příštím roce počítá s vyšším růstem daní, než původně předpokládalo. V obou letech by měly být příjmy z daní o zhruba 5 miliard eur (v přepočtu dle současného kurzu jde o zhruba 125 miliard korun) vyšší.

Informaci přinesl německý týdeník Der Spiegel.

 

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se