V rozhovoru pro Hospodářské noviny Brachet uvedl, že si nemyslí, že by Evropa odstoupila od jádra. "Pokud by se pro obnovitelné zdroje rozhodla celá Evropa, není to udržitelné, protože bez dovozu té stabilní jaderné elektřiny či elektřiny z uhlí to jednoduše nejde," řekl.

HN: Pokud se podíváte na ČEZ, vypadá to, že se dostavby Temelína zalekl. Nejdříve začal mluvit o zavedení garantovaných výkupních cen elektřiny z jádra, nyní hovoří o výběru strategického partnera. Je dnes vůbec možné postavit jadernou elektrárnu čistě na základě ekonomických podkladů, nebo musí jít o politické rozhodnutí?

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se