Měl to být nástroj, jak největší znečišťovatele v Evropě přinutit chovat se ekologičtěji. Ale nefunguje. Data, která mají Hospodářské noviny exkluzivně k dispozici, dokazují, že deset velkých tuzemských firem dostalo od státu tolik povolenek na vypouštění CO2, že téměř nevědí, co s nimi.

Ty v tuto chvíli sedí na 29,2 milionu nevyužitých emisních povolenek v hodnotě 11,1 miliardy korun.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se