7. června přestala společnost Czech Coal dodávat uhlí do elektrárny Opatovice. Vysvětlení? Elektrárna firmě dluží zhruba půl miliardy korun. Elektrárna tvrdí, že má u těžaře přeplatek a že mu zřejmě jde o jiné věci.

Dnes už je ale vše jinak - do elektrárny od rána zajíždějí vlaky s uhlím.

V pondělí navíc soud předběžným opatřením rozhodl o tom, že společnost elektrárně bude dodávat uhlí do konce roku 2012. Czech Coal se ale chce odvolat a s dodávkami přestat, pokud soud odvolání uzná. Zatím ale uhlí dodávat musí.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se