"Pro zapomenutý mobil se podle statistik vrátí devět lidí z deseti, pro peněženku jen pět z deseti. Den bez peněženky nějak přežijete, ale bez mobilu těžko, popisuje jeden z důvodů, proč má elektronická peněženka v telefonu budoucnost, jeden ze zakladatelů a šéf společnosti Mopet cz Tomáš Salomon.

Malý český start-up vytvořil před rokem a půl společnou firmu se třemi tuzemskými operátory - O2, T-Mobile a Vodafonem a čtyřmi bankami - Českou spořitelnou, GE Money Bank, Raiffeisenbank a UniCredit Bank. V květnu získal licenci od České národní banky na vydávání elektronických peněz.

Platební systém Mobito už nyní běží v testovacím režimu pro omezený počet uživatelů, pro běžné zákazníky by měl být k dispozici v srpnu. Na začátku pomocí něj půjde platit v internetových obchodech a posílat peníze mezi přáteli, postupně bude Mobitem možné platit i u pokladen v kamenných obchodech, restauracích či za parkování.

Jeden ze dvou "otců zakladatelů" a předseda představenstva společnosti Mopet cz Tomáš Salomon poskytl serveru IHNED.cz rozhovor.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se