Plnohodnotný čtvrtý mobilní operátor nevznikne v Česku dříve než za pět let. Pokud se nový hráč nyní vůbec objeví, v konkurenci stávajících operátorů nepostaví vlastní celoplošnou síť.

Naopak bude závislý na dohodě s nimi. Současná trojice operátorů tak pravděpodobně vybuduje i mobilní sítě čtvrté generace a změny na telekomunikačním trhu budou opět záviset na regulaci Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ).

Vyplývá to z konečných podmínek aukce frekvencí pro nové sítě, které v úterý telekomunikační úřad představil operátorům a zájemcům.

Právě od aukce si přitom stát dlouhodobě sliboval příchod nového operátora a změny na trhu.

"Naším zájmem je, aby podmínky aukce vedly ke změně stávajících zakonzervovaných poměrů na telekomunikačním trhu a k transparentní soutěži," uvedl dříve pro HN premiér Petr Nečas (ODS).

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se