Ústecký Spolek pro chemickou a hutní výrobu (Spolchemie) zahájil jednu z nejvýznamnějších investic své novodobé historie. Za 1,6 miliardy korun si pořídí membránovou elektrolýzu, zařízení pro výrobu chloru a hydroxidů, které se následně používají k produkci pryskyřic.
Generální ředitel Paul Yianni pro týdeník Ekonom uvedl, že v rámci České republiky půjde o první zařízení tohoto typu.
Cílem je snížit současnou ekologickou zátěž. O částku 200 milionů korun proto Spolchemie požádala Státní fond životního prostředí, který by měl přispět v rámci podpory projektů na snížení průmyslového znečištění.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






