Ústecký Spolek pro chemickou a hutní výrobu (Spolchemie) zahájil jednu z nejvýznamnějších investic své novodobé historie. Za 1,6 miliardy korun si pořídí membránovou elektrolýzu, zařízení pro výrobu chloru a hydroxidů, které se následně používají k produkci pryskyřic.

Generální ředitel Paul Yianni pro týdeník Ekonom uvedl, že v rámci České republiky půjde o první zařízení tohoto typu.

Cílem je snížit současnou ekologickou zátěž. O částku 200 milionů korun proto Spolchemie požádala Státní fond životního prostředí, který by měl přispět v rámci podpory projektů na snížení průmyslového znečištění.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se