Energetická skupina ČEZ zvýšila v pololetí čistý zisk meziročně o 14 procent na 27,2 miliardy korun. Tržby vzrostly o devět procent na 113 miliard korun.
Hlavním důvodem růstu zisku bylo zvýšení realizačních cen elektřiny včetně vlivu oslabení koruny a úhrada pohledávek po splatnosti za rumunskými státními drahami.
Provozní zisk před odpisy (EBITDA) se skupině meziročně zvýšil o 4,5 miliardy na 48,4 miliardy Kč.
"Čísla výrazně předčila odhady na všech úrovních, především díky vyšším než očekávaným tržbám, když domácí výroba i příspěvek realizovaných cen spolu s efektem měn byl vyšší, než jsme předpokládali," komentoval výsledky analytik společnosti Patria Finance Tomáš Sýkora.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












