Energetická skupina ČEZ zvýšila v pololetí čistý zisk meziročně o 14 procent na 27,2 miliardy korun. Tržby vzrostly o devět procent na 113 miliard korun.

Hlavním důvodem růstu zisku bylo zvýšení realizačních cen elektřiny včetně vlivu oslabení koruny a úhrada pohledávek po splatnosti za rumunskými státními drahami.

Provozní zisk před odpisy (EBITDA) se skupině meziročně zvýšil o 4,5 miliardy na 48,4 miliardy Kč.

"Čísla výrazně předčila odhady na všech úrovních, především díky vyšším než očekávaným tržbám, když domácí výroba i příspěvek realizovaných cen spolu s efektem měn byl vyšší, než jsme předpokládali," komentoval výsledky analytik společnosti Patria Finance Tomáš Sýkora.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se