Česko objevuje nový ekologický zdroj energie. U Semil a Litoměřic mají vzniknout vůbec první elektrárny u nás, které dokáží vyrábět proud ze zemského tepla. Projekt firmy Entergeo na výstavbu geotermální elektrárny v Benešově u Semil posuzuje ministerstvo životního prostředí.

Zájem mají i Semily, které o podobném projektu uvažují na pozemku města. Ten sousedí s lokalitou, o které uvažuje Entergeo. Je ale o něco blíže k centrálnímu zásobníku tepla Semil.

"Se společností Entergeo jednáme. Teď ve čtvrtek máme schůzku, kde bychom se už měli bavit o důležitých věcech ohledně financování projektu. Je za tím údajně zatím trochu tajemný britský investor," řekl IHNED.cz starosta Semil Jan Farský.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se