Společnost MND ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka expanduje na německý trh. Spolu s německou firmou Daldrup & Söhne tam chce poskytovat vrtné a průzkumné práce zaměřené zejména na geotermální vrty. Vstup na německý trh si vyžádá investici kolem půl miliardy korun. Uvedl to ve čtvrtek mluvčí KKCG Dan Plovajko.

S místním partnerem založila MND v Německu firmu MD Drilling. Německo je jen dalším trhem v rámci evropské expanze MND Drilling & Services.

Do budoucna plánujeme vstup na další trhy, jako je například Rakousko nebo Nizozemí," uvedl investiční ředitel skupiny KKCG zodpovědný za sektor ropy a plynu Miroslav Jestřabík.

Daldrup & Söhne byla založena v roce 1946 a je jednou z předních společností se specializací na vrtné technologie v oblasti geotermálních vrtů.

"Trh s geotermální energií začal v posledních několika letech velmi rychle růst. Po celé Evropě byla zahájena celá řada projektů. Chceme využít rostoucího potenciálu geotermální energie, která bude do budoucna tvořit významný podíl v energetickém mixu Evropy," sdělil generální ředitel Daldrup & Söhne Josef Daldrup.

MND vznikla v roce 2010 ovládnutím Moravských naftových dolů. Vedle České republiky působí také jinde v Evropě, na Středním a Blízkém východě, v severní Africe a zemích bývalého Sovětského svazu.

Ropu a zemní plyn těží s využitím licencí v České republice a Pákistánu. Průzkumné licence má v Německu, Rumunsku, Pákistánu, Jemenu a Maroku.