Prohlubující se recese v Evropě citelně dopadá i na hospodaření společností dodávajících elektřinu a paliva - takzvaných utilit. V letošním prvním pololetí se nedařilo hlavně těm, které podnikají na evropském jihu,  například italskému Enelu. Naproti tomu tuzemský ČEZ si i v celoevropském měřítku stále vede zdatně.

Domácí elektrárenská jednička zvedla během letošního prvního pololetí čistý zisk meziročně zhruba o sedminu na 27,2 miliardy korun.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se