Prohlubující se recese v Evropě citelně dopadá i na hospodaření společností dodávajících elektřinu a paliva - takzvaných utilit. V letošním prvním pololetí se nedařilo hlavně těm, které podnikají na evropském jihu, například italskému Enelu. Naproti tomu tuzemský ČEZ si i v celoevropském měřítku stále vede zdatně.
Domácí elektrárenská jednička zvedla během letošního prvního pololetí čistý zisk meziročně zhruba o sedminu na 27,2 miliardy korun.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











