Čínské zemědělství produkuje obrovské množství biomasy. Země proto chce vystavět desítky tisíc bioplynových stanic. Pomoci k tomu má chystaná dohoda s Německem.
Podle plánu čínské vlády má do tří let v zemi vzniknout na 70 tisíc malých a osm tisíc velkých bioplynových elektráren, ve kterých se má využívat hnůj ze zemědělství.
Vydělat na tom mají i německé firmy. Během návštěvy spolkové kancléřky Angely Merkelové podepíší v pátek zástupci čínského ministerstva zemědělství a jeho německého protějšku dohodu o spolupráci.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










