Večer se nakupovat nebude. Alespoň v Bavorsku ne. Pro běžné obchody zde platí zákaz prodeje po 20 hodině večer. Jako poslední spása tak v případě prázdné lednice fungovaly často benzínky. Ale i to už je pryč.
Tedy to alespoň platí pro chodce a ty, kteří přijedou k pumpě na kolech. Benzínky totiž smí podle nového bavorského nařízení po osmé večer prodávat potraviny a nápoje jenom cestujícím.
A to jsou výhradně řidiči a spolucestující motorových vozidel. Chodci a cyklisté mají smůlu, bez ohledu na to, jestli se někam přesouvají.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












