Nejprve mráz a pak dlouhé sucho se podepsalo na českých chmelnicích. Chmele se urodilo velmi málo a i jeho kvalita není tak velká, jako tomu bylo v minulém roce. Především chmelaři na Rakovnicku jsou na tom velmi špatně.

Někde nebude ani vyhlášený český chmel stačit a pivovary jej nejspíš budou muset nakoupit v zahraničí. To ovšem zástupci pivovarů odmítají.

"Obzvlášť na Rakovnicku jsou enormně nízké výnosy kvůli holomrazům a suchu. Ekonomika podniků tím velmi trpí," řekla Hana Vacková ze Zemědělského svazu ČR.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se