Nejprve mráz a pak dlouhé sucho se podepsalo na českých chmelnicích. Chmele se urodilo velmi málo a i jeho kvalita není tak velká, jako tomu bylo v minulém roce. Především chmelaři na Rakovnicku jsou na tom velmi špatně.
Někde nebude ani vyhlášený český chmel stačit a pivovary jej nejspíš budou muset nakoupit v zahraničí. To ovšem zástupci pivovarů odmítají.
"Obzvlášť na Rakovnicku jsou enormně nízké výnosy kvůli holomrazům a suchu. Ekonomika podniků tím velmi trpí," řekla Hana Vacková ze Zemědělského svazu ČR.
Ovocnářství v krizi. Kvůli nízkým ziskům chtějí podniky pěstovat raději řepku - čtěte ZDE
Kupujte naše potraviny, vyzval Čechy Klaus. Kvůli nízké sklizni nepropadá panice - čtěte ZDE
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






