Zvýšení daní v roce 2010 posílilo černý trh, říká v rozhovoru pro IHNED.cz Aleš Rod, ekonom Liberálního institutu.

Náměstek ministra financí Minčič odhaduje velikost černého trhu s alkoholem na asi desetinu celkové spotřeby. V komentáři pro HN jste to odhadl na 15 - 25 % a říkáte, že v některých regionech jako je třeba Ostravsko "je nelegální každý druhý panák". Z čeho vycházíte?

Ty odhady černého trhu jsou vždy velmi těžké. Jsou to odhady samotných producentů, se kterými jsem mluvil. V některých regionech to odhadují mezi 10 - 20 %, v jiných na 25 %. Všichni to ale označují za skutečně velmi palčivý problém.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se