Dva největší světoví výrobci chytrých telefonů a tabletů, firmy Apple a Samsung, nejsou spokojeni s výsledkem srpnového soudu. Ten rozhodl, že Samsung musí Applu kvůli zneužití patentu zaplatit více než miliardu dolarů (asi 20 miliard korun).

Obě firmy ale teď zaslaly soudu požadavek na nové líčení.

Zatímco Samsung nesouhlasí s rozsudkem, Applu se zdá naopak mírný. K miliardě dolarů žádá ještě dalších 707 milionů kvůli údajnému porušení dalších patentů. Americká firma zároveň požaduje úplný zákaz prodeje telefonů řady Samsung Galaxy v USA.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se