Projekt „Vzdělávejte se pro stabilitu“ bude realizován Ministerstvem práce a sociálních věcí prostřednictvím Úřadu práce České republiky. Projekt je financován z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.
400 milionů Kč
je zatím alokováno z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, s tím, že se po vyhodnocení výsledků předpokládá uvolnění dalších až 400 milionů Kč (ještě do června 2015).
100 %
platu bude brát zaměstnanec v režimu kurzarbeit. Oproti původnímu plánu mu tedy mzda v této době neklesne na 60 %.
31 tisíc Kč
je hranice určená výší superhrubé mzdy, do níž bude stát mzdy zaměstnanců hradit. Pokud bude chtít firma podpořit dražší zaměstnance, bude muset mzdy dorovnat ze svého.
6 měsíců
je doba, na kterou firma podporu platů zaměstnanců získá. Ministerstvo práce a sociálních věcí ale uvažuje o tom, že by ji ve výjimečných případech prodloužilo až na rok.
20-60 %
Pokles zakázek firmy se musí po dobu tří měsíců pohybovat v tomto rozmezí, aby firma na podporu dosáhla.
100 %
nákladů na školení bude firmě hradit stát, pokud v minulosti žádné dotace ze vzdělávacích programů Evropské unie nečerpala. Pokud už peníze na vzdělávání zaměstnanců čerpala, stát jí na školení pouze přispěje.
Podnik Kovotoč, a. s. se sídlem ve Žďáru nad Sázavou se zabývá výrobou ložisek a dalších doplňkových průmyslových součástek. Jedním z klíčových odběratelů společnosti byly tradičně německé strojírenské závody, které její produkty využívaly pro výrobu těžké stavební techniky a obráběcích strojů.
Začátkem roku 2012 dva z pěti hlavních odběratelů firmy zkrachovali, díky čemuž významným způsobem klesly její tržby. U některých výrobků, jako například v případě speciálních titanových axiálních ložisek využívaných pro konstrukci otočných hlavic těžké stavební techniky, klesly tržby téměř o 90%.
- První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Všechny články v audioverzi + playlist
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.