Vedení francouzského výrobce vozů Renault zvažuje úplné uzavření některých svých továren. V neděli to pro německý časopis Automobilwoche přiznal provozní ředitel automobilky Carlos Tavares.

"Uvidíme. Právě jednáme s odbory a vysvětlujeme jim, jaké máme mezery v konkurenceschopnosti," řekl Tavares. "Problémy s konkurenceschopností máme v západní Evropě a Francii," dodal.

Automobilka se proto nyní snažit vyjednat s odbory snížení platů zaměstnanců.

To ale není to jediné, co francouzského výrobce vozů trápí. Automobilky se totiž potýkají s poklesem trhu s auty v Evropě, což pociťují i odolní hráči typu Volkswagenu. Vyhlídky navíc nejsou vůbec růžové.

"Budeme čelit čím dál více negativním překvapením v příštím roce, možná i v roce 2014," přiznal šéf prodeje VW Christian Klinger.

Podle provozního ředitele Renaulte Tavarese navázání spolupráce s Nissanem přineslo firmě tvrdá data o produktivitě v britské a španělské továrně Nissanu.

"Tyto závody jsou opravdu na vysoké úrovni," řekl Tavares.


HNByznys najdete i na Facebooku. Nenechte si ujít nejdůležitější zprávy ze světa financí a staňte se našimi fanoušky - ZDE


Mluvčí automobilky všechny informace odmítla komentovat, už v pátek ale šéf automobilky Carlos Ghosn řekl, že se může stát, že Renault ve své současné podobě zcela zmizí. A to pokud nezačne být konkurenceschopný na domácím trhu.

Vzápětí ale dodal, že automobilka v současné době neplánuje dál snižovat počty zaměstnanců.