Na uvolněné místo v Radě Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) nastoupí právník Jaromír Novák, který do teď působil na ministerstvu průmyslu a obchodu jako ředitel divize digitální ekonomiky.

Kandidatura Nováka přišla po neúspěšném návrhu ministra Kuby na jmenování Roberta Pelikána. Ten musel z boje o post odstoupit kvůli odporu ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09), kterému vadil Pelikánův blog.

Ministr Kuba vyzdvihuje u Nováka především jeho odbornou kvalifikaci a právní vzdělání. Vzhledem k tomu, že je Novák kariérním úředníkem, nehrozí u něj podle Kuby ani náznak možného střetu zájmů, nebo obava z lobbistického ovlivňování.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

"Věřím, že jde o kandidáta, který díky svému vzdělání a zkušenostem přispěje k proměně ČTÚ v dynamický a moderní úřad," řekl při oznámení návrhu kandidatury Jaromíra Nováka Kuba. Sám Novák se ve státní správě specializuje na telekomunikace a IT a jejich právní regulaci.

Dvaatřicetiletý absolvent práv a informačního managementu začal svou kariéru na ministerstvu informatiky. V roce 2007 přešel na ministerstvo průmyslu a obchodu, kde se účastnil vyjednávání takzvaného telekomunikačního regulačního balíčku a dalších právních předpisů na půdě Evropské unie.

Podílel se také na českém předsednictví v Radě EU v roce 2009. Letos v červenci se po reorganizaci ministerstva stal šéfem nově vzniklé divize digitální ekonomiky.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist