Na uvolněné místo v Radě Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) nastoupí právník Jaromír Novák, který do teď působil na ministerstvu průmyslu a obchodu jako ředitel divize digitální ekonomiky.

Kandidatura Nováka přišla po neúspěšném návrhu ministra Kuby na jmenování Roberta Pelikána. Ten musel z boje o post odstoupit kvůli odporu ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09), kterému vadil Pelikánův blog.

Ministr Kuba vyzdvihuje u Nováka především jeho odbornou kvalifikaci a právní vzdělání. Vzhledem k tomu, že je Novák kariérním úředníkem, nehrozí u něj podle Kuby ani náznak možného střetu zájmů, nebo obava z lobbistického ovlivňování.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

"Věřím, že jde o kandidáta, který díky svému vzdělání a zkušenostem přispěje k proměně ČTÚ v dynamický a moderní úřad," řekl při oznámení návrhu kandidatury Jaromíra Nováka Kuba. Sám Novák se ve státní správě specializuje na telekomunikace a IT a jejich právní regulaci.

Dvaatřicetiletý absolvent práv a informačního managementu začal svou kariéru na ministerstvu informatiky. V roce 2007 přešel na ministerstvo průmyslu a obchodu, kde se účastnil vyjednávání takzvaného telekomunikačního regulačního balíčku a dalších právních předpisů na půdě Evropské unie.

Podílel se také na českém předsednictví v Radě EU v roce 2009. Letos v červenci se po reorganizaci ministerstva stal šéfem nově vzniklé divize digitální ekonomiky.