Velký rozmach výstavby kancelářských budov letos zažívají některá větší regionální města. Zatímco v Brně se daří prostory relativně dobře zaplňovat, v Ostravě se staví nové kanceláře bez předem známých nájemců. V moravskoslezské metropoli se tak podíl nepronajatých moderních administrativních ploch do budoucna zvýší, ačkoli je již nyní na 20 procentech.
„Brno je na tom ze všech regionálních měst z hlediska komerčních realit nejlépe. Situace v Ostravě je poněkud složitější. Dlouhodobě se orientuje na těžší formy průmyslu, vysoké školství nemá takovou tradici a základnu, jako je tomu v Brně, a demografický trend je spíše nepříznivý. Nemalá část mladé generace spíše odchází,“ komentuje trend Pavel Krchňák z realitně poradenské společnosti DTZ.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










